پیچ و مهره دارای پوشش تفلون

پیچ و مهره دارای پوشش تفلون

 

پیچ و مهره دارای پوشش تفلون مقرون به صرفه و مقاوم پیچ و مهره با روکش تفلون در بسیاری از اتصالات مورد استفاده قرار می‌گیرد

و کارآیی بالایی را ارائه می‌دهد. هر کدام از  انواع پیچ و مهره دارای عمر مفید مخصوص به خود هستند و این عمر مفید در برخی از انواع پیچ و مهره

مانند تفلون بسیار بالاتر از مدل‌های دیگر است که آنها را برای انواع مختلف اتصالات مناسب کرده و در صنعت از این اتصال دهنده‌ها به فراوانی استفاده می‌شود.

استفاده از مواد اولیه باکیفیت باعث خواهد شد عمر مفید محصول تولیدی کارخانه بالا رود و صنایع هزینه‌های کمتری را برای نگهداری و تعمیر و سرویس

دستگاه‌ها مصرف کنند که در نهایت این هزینه‌های مصرف نشده، به نفع کارگاه و یا کارخانه شود. هزینه اولیه در زمان انتخاب قطعات با نیاز کمتر به تعمیر جبران خواهد شد و شاید صرفه جویی بهتری هم در طول زمان در پی خواهد داشت.

همیشه مهندسان و طراحان در ساخت و طراحی سازه‌ها و دستگاه‌ها در مورد

جنس قطعات و مدتی که این قطعات می‌توانند بدون خوردگی و یا تغییر

شکل و ساختار کارکنند، محاسبات گسترده‌ای را انجام می‌دهند. هر

کدام از قطعات و اتصال دهنده‌ها در صورتی که دارای ساختار ضعیفی ب

اشند و نتوانند طبق محاسبات کارآیی داشته باشند، زودتر از موعد

مقرر خراب شده و این خرابی باعث خواهد شد به دیگر بخش‌ها آسیب

وارد شده و نتوانند به طور کامل کارآیی داشته باشند. از طرف دیگر پیچ و مهره

نقش کلیدی در بسیاری از ماشین آلات دارد و بهره بردن از پیچ و مهره باکیفیت

باعث می‌شود طول عمر دستگاه بالا رود و از خطرات ناشی از عملکرد بد و ضعیف دستگاه‌ها کاسته شود.

 

 

پوشش تفلون یا PTFE (پلی تترافلوئورواِتیلن)، یک پوشش ضد سایش و ضد زنگ برای پیچ و مهره است که عموماً برای محیط‌هایی که شرایط سخت و یا شرایطی مانند آب، رطوبت، گرد و غبار و شیمیایی بودند مناسب است.

این پوشش به پیچ و مهره یک لایه نازک از تفلون می‌بخشد که مانع از خوردگی، سایش و خمش در اتصالات می‌شود. همچنین، باعث می‌شود که پیچ و مهره به راحتی در هنگام نصب و بازکردن از یکدیگر جدا شوند.

از پیچ و مهره‌های دارای پوشش تفلون در برخی صنایع مانند خودروسازی، صنایع هوا فضا، الکترونیک و صنایع غذایی استفاده می‌شود. به طور خاص، در صنعت خودروسازی این پوشش بر روی پیچ‌ها و مهره‌های اتصالات مختلف از جمله پیچ‌های چرخ، پیچ‌های دیسک ترمز و پیچ‌های سرشاسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

پیچ و مهره دارای پوشش تفلون

برتری پیچ و مهره تفلونی نسبت به موارد مشابه

 

در ساخت پیچ و مهره انواع مختلف روش‌ها و تکنولوژی‌ها مورد استفاده

قرار می‌گیرد و یکی از آنها پوشش دادن پیچ و مهره با روکشی از

جنس تفلون است. این پوشش مقاومت کلی پیچ و مهره را افزایش

داده و در مقابل عوامل مختلف محیطی و کاری که این قطعات با آنها

مواجه می‌شوند، دوام زیادتری خواهند داشت. یکی از عواملی که بر

روی اکثر پیچ و مهره‌ها اثر مخرب می‌گذارد، رطوب محیط است. رطوبت

بر روی قطعات و پیچ و مهره‌های آهنی تاثیر خورندگی داشته و باعث تشکیل

زنگ بر روی آنها شده و این زنگ زدگی هم مقاومت قطعه را کاهش می‌دهد و

هم در صورتی که در نقاط متحرک از آنها استفاده شود، کارآیی سیستم را پایین

خواهند آورد. در صورت استفاده از پیچ و مهره با روکش تفلون این اتفاق نخواهد افتاد و هیچ گاه زنگ نخواهند زد.

از دیگر تاثیراتی که روکش تفلون بر روی پیچ و مهره می‌گذارد، افزایش مقاومت

پیچ و مهره دارای پوشش تفلون

این قطعات است.

 

پیچ و مهره دارای پوشش تفلون

 

این قطعات مقاومتی بسیار بیشتر از قطعات بدون پوشش

تفلون دارند و در برابر فشارهای وارده تحمل بالایی خواهند داشت. اتصال

دهنده‌های دیگر مانند آنهایی که دارای پوشش گالوانیزه هستند به راحتی

در برابر اعمال فشار شکسته می‌شوند. این تحمل فشار بالا باعث خواهد شد

در زمان طراحی ماشین آلات، از وزن کلی سازه به مقدار زیادی کاسته شود و در نتیجه کارآیی بالاتری ایجاد شود.

کار با اتصال دهنده‌هایی که دارای پوشش تفلون هستند بسیار ساده‌تر از انواع دیگر اتصال دهنده‌ها خواهد بود. این پیچ و مهره‌ها به آسانی سفت شده و مقاومت سطحی کمی دارند. از طرف دیگر می‌توان از این اتصال دهنده‌ها در ماشین آلاتی که در دمای بالا کار می‌کنند، استفاده کرد. پیچ و مهره‌های که دارای پوشش تفلون هستند به راحتی در دماهای بالا دوام می‌آورند و تغییری در شکل و خاصیت آنها اتفاق نمی‌افتد.

استفاده از قطعات و اتصال دهنده‌های باکیفیت باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها، کارآیی بهتر ماشین آلات، دوام بالاتر و نیاز به تعمیر و نگهداری کمتر خواهد شد. این مزایا باعث شده استفاده از این پیچ و مهره‌های دارای پوشش تفلون در بسیاری از محصولات مرغوب گسترش پیدا کند و مورد استقبال مهندسین و کارخانه داران قرار بگیرد.

 

کاربرد پیچ و مهره دارای پوشش تفلون

 

پوشش تفلون به پیچ و مهره‌ها ویژگی‌های ضد خوردگی، ضد سایش و ضد رطوبت اضافه می‌کند، بنابراین در بسیاری از موارد برای محیط‌هایی که شرایط سخت و آب و هوایی بدیعی دارند، بسیار مناسب هستند.

پیچ و مهره‌های دارای پوشش تفلون عموما در صنایعی مانند خودروسازی، هواپیماسازی، الکترونیک، پزشکی و صنایع غذایی استفاده می‌شوند.

در صنعت خودروسازی، این پیچ‌ها برای اتصال اجزای مختلف خودرو، از جمله پیچ‌های چرخ، پیچ‌های دیسک ترمز و پیچ‌های سرشاسی استفاده می‌شوند.

در صنعت هواپیماسازی، پیچ و مهره‌های دارای پوشش تفلون برای اتصال قطعات مختلف هواپیما مانند جعبه چرخ، بدنه هواپیما و قطعات الکترونیکی استفاده می‌شوند.

در صنایع الکترونیک، پوشش تفلون به پیچ و مهره‌ها ویژگی‌های ضد الکتریسیته ساکنه اضافه می‌کند و به عنوان یک عایق برای قطعات الکترونیکی استفاده می‌شود.

در صنایع پزشکی، پیچ و مهره‌های دارای پوشش تفلون به عنوان قسمتی از دستگاه‌های پزشکی مانند ابزار جراحی و دستگاه‌های تصویربرداری استفاده می‌شوند.

در صنایع غذایی، پوشش تفلون برای پیچ و مهره‌هایی که با مواد غذایی در تماس هستند استفاده می‌شود. این پوشش به پیچ و مهره‌ها خصوصیات ضد روغن و ضد آب می‌بخشد .

 

 

پیچ و مهره شایان به منظور تأمین نیازمندی صنایع نفت ، گاز ، پتروشیمی ، برق و خودرو به انواع پیچ و مهره و واشر ایجاد گردیده است و با توجه به آماده سازی امکانات سخت افزاری و نرم افزاری لازم قادر است محدوده وسیعی از نیازهای متنوع صنایع کشور را به خانواده fastener بر اساس استانداردهای بین المللی UNI,ASTM , DIN , ANSI , ISO , BS تولید نماید .

همچنین این واحد تولیدی با دارا بودن حجم بالای مواد اولیه با گواهینامه معتبر در کلیه خانواده های فولاد ، آهن و استیل می تواند به عنوان یک تأمین کننده مناسب و توانا در سیستم شما وارد و کلیه نیازهای شما را رفع نماید. انواع استد بولت ، پیچ خشکه ، پیچ آهنی ، پیچ آلن ، پیچ خودکار ، پیچ سرمته ، پیچ فولادی ، پیچ و مهره نفتی و … از جمله محصولات ما می باشد .

 

برای خرید پیچ و مهره با شماره 02146079175 و  09122622139  تماس بگیرید .

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

مطالب پیشنهادی