فولاد داپلکس

فولاد داپلکس

 

بنا بر این، فولاد زنگ نزن آلیاژی از فولاد است که از ۱۰٫۵ درصد یا بیشتر کروم و بیش از ۵۰ درصد
آهن تشکیل شده باشد .

کروم موجود در استیل باعث به وجود آمدن یک سطح سخت و یکپارچه در برابر زنگ زدگی می شود .

قابلیت ضد زنگ بودن با اضافه کردن درصد بیشتر کروم و همچنین آلیاژهای دیگر نظیر نیکل بهبود می یابد.

مقاومت بیشتر در برابر زنگ زدگی معمولا با اضافه کردن ۱۳% کروم بدست می آید و برای استفاده در شرایط محیطی سخت از ۲۶ % کروم استفاده می گردد.

کروم موجود در استیل در اثر تماس با هوا لایه ای غیر فعال از اکسید کروم Cr2 O3 تشکیل می دهد.

 

فولاد داپلکس (Duplex Steel) نوعی فولاد است که از ترکیب دو فاز آستنیت و فریت تشکیل شده است.

این فولاد دارای خواص متفاوتی نسبت به فولادهای دیگر است و به دلیل خواص مکانیکی و شیمیایی برتر، در صنایع مختلفی از جمله صنایع نفت، گاز، شیمیایی، دریایی، زیردریایی و خودروسازی استفاده می شود.

خواص فیزیکی و مکانیکی فولاد داپلکس شامل مقاومت بالا در برابر خوردگی، مقاومت بالا در برابر خستگی، سختی و استحکام بالایی است.

همچنین، این فولاد دارای خواص مقاومتی مناسبی در برابر خوردگی ترکیبی است که باعث می شود بتواند در شرایط خوردگی زیاد نیز عملکرد مناسبی از خود نشان دهد.

فولاد داپلکس به دلیل خواص بالای خود، به صورت گسترده در ساخت انواع قطعات مهم مانند لوله ها، شیرآلات، پمپ ها، صفحات بستر، پلی ها، اتصالات و انواع قطعات ماشینی استفاده می شود.

همچنین، برای ساخت قطعات سازه ای، پل ها، خودروهای غیر قابل زنگ، قایق ها و زیردریایی ها نیز به کار می رود.

 

 

فولاد داپلکس

 

این لایه بسیار نازکتر از آن است که با چشم دیده شود، به همین خاطر سطح استیل براق و درخشان
باقی می ماند.

این لایه در مقابل رطوبت و هوا نفوذ ناپذیر است و فلز زیرین را کاملا محافظت می کند،
ضمنا در هنگام خراشیده شدن به سرعت بازسازی می شود.

مقاومت در برابر زنگ زدگی ، لکه ، و خوردگی ، شرایط نگهداری ساده ، قیمت ارزان و درخشش
و جلای مناسب ، استیل را به فلزی ایده آل در صنایع مختلف تبدیل کرده است.

آلیاژ استیل تنوع بسیار زیادی در حدود ۱۵۰ درجه مختلف دارد که ۱۵ تای آن کاربرد بیشتری در صنایع مختلف دارد.

استیل همچنین در جواهر سازی و ساعت سازی کاربرد زیادی دارد که استیلL 316 معمول ترین
درجه استیل برای این کار است.

 

فولاد داپلکس

 

فولاد داپلکس

این نوع فولاد دارای ۱۹ تا ۲۸ درصد کروم و تا ۵ درصد مولیبدن داشته و دارای مقاومت بسیار
بالایی در برابر خوردگی می باشد و به این لحاظ بهترین گزینه برای ساخت قطعات در معرض
خوردگی ناشی از آب دریا می باشد.

 

فولاد داپلکس در تولید پیچ

 

فولاد داپلکس به دلیل خواص بالای خود، در تولید پیچ نیز به کار می‌رود.

پیچ‌های ساخته شده از فولاد داپلکس، از جمله پیچ‌هایی هستند که به دلیل خواص خود، می‌توانند در شرایطی که دارای خوردگی، تنش و انعطاف پذیری بالا هستند، عملکرد مناسبی از خود نشان دهند.

با توجه به خواص مکانیکی و فیزیکی فولاد داپلکس، پیچ‌هایی ساخته می‌شوند که می‌توانند در شرایط خوردگی شدید، دمای بالا و فشار بالا به صورت کاملاً مطمئن عمل کنند.

همچنین، فولاد داپلکس به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی ترکیبی و خوردگی ترکیبی-خستگی، از جمله مواد مناسبی برای تولید پیچ‌هایی با طول عمر بالا هستند.

از دیگر مزایای استفاده از فولاد داپلکس در تولید پیچ، افزایش مقاومت به خوردگی، افزایش مقاومت به خستگی و افزایش مقاومت به تنش‌های حرارتی است.

به همین دلیل، پیچ‌های ساخته شده از فولاد داپلکس، در شرایطی که به شدت در معرض شرایط خشک، مرطوب و خوردگی قرار دارند، کارایی بالاتری از پیچ‌های دیگر دارند.

 

مقاومت فولاد داپلکس

 

مقاومت فولاد داپلکس به دلیل ترکیبی از دو فلز استنلس استیل (Stainless Steel) و آلیاژ آهنی (Iron Alloy) بسیار بالاست.پ

این فولاد دارای خواص مکانیکی و فیزیکی بسیار بالایی است که در بسیاری از صنایع استفاده می‌شود.

فولاد داپلکس دارای مقاومت فشاری بسیار بالایی است و به عنوان یکی از مقاومت‌ترین فولادهای موجود در بازار شناخته می‌شود.

همچنین، فولاد داپلکس دارای مقاومت بالایی در برابر خوردگی ترکیبی و خوردگی ترکیبی-خستگی است که باعث می‌شود در مقابل اکسیداسیون و خوردگی بهترین عملکرد را از خود نشان دهد.

در مقایسه با فولاد آستنیتی، فولاد داپلکس دارای مقاومت بهتر در برابر خستگی، مقاومت بالاتر در برابر خوردگی و خستگی، مقاومت بالاتر در برابر خوردگی ترکیبی و خوردگی ترکیبی-خستگی و همچنین مقاومت بالاتر در برابر خوردگی در شرایط بیشتری می‌باشد.

با توجه به خواص بالای فولاد داپلکس، این فولاد در صنایعی که نیاز به مقاومت بالایی در برابر خوردگی، تنش و فشار دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این صنایع شامل صنایع پالایش نفت، صنایع شیمیایی، صنایع دریایی، صنایع خودروسازی و صنایع ساختمانی می‌شوند.

 

مزایای فولاد داپلکس

 

ولاد داپلکس به دلیل ترکیبی از دو فلز استنلس استیل (Stainless Steel) و آلیاژ آهنی (Iron Alloy)، خواص بسیار خوبی دارد که مزایای زیادی را برای استفاده در صنایع مختلف به دنبال دارد. برخی از مزایای فولاد داپلکس عبارتند از:

  1. مقاومت بالا در برابر خوردگی: فولاد داپلکس دارای مقاومت بالایی در برابر خوردگی ترکیبی و خوردگی ترکیبی-خستگی است و در مقابل اکسیداسیون و خوردگی بهترین عملکرد را از خود نشان می‌دهد.
  2. مقاومت بالا در برابر تنش و فشار: فولاد داپلکس دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر تنش و فشار است که امکان استفاده از آن در صنایعی با شرایط سخت و پرتنش را فراهم می‌کند.
  3. مقاومت بالا در برابر خستگی: فولاد داپلکس دارای مقاومت بهتری در برابر خستگی نسبت به فولاد آستنیتی است که می‌تواند در صنایعی با تنش‌های پویا و چرخه‌ای مورد استفاده قرار گیرد.
  4. خواص مغناطیسی: فولاد داپلکس دارای خواص مغناطیسی متعادل است که به دلیل این خاصیت می‌تواند در برخی از صنایع مغناطیسی مورد استفاده قرار گیرد.
  5. قابلیت جوشکاری و فرم‌پذیری: فولاد داپلکس قابلیت جوشکاری و فرم‌پذیری بالایی دارد که این ویژگی‌ها در تولید قطعات پیچ و مهره از فولاد داپلکس بسیار مهم است.
  6. مقاومت در برابر اکسیداسیون: فولاد داپلکس دارای مقاومت بالایی در برابر اکسیداسیون و دمای بالا است .

 

 

 

پیچ و مهره شایان به منظور تأمین نیازمندی صنایع نفت ، گاز ، پتروشیمی ، برق و خودرو به انواع پیچ و مهره و واشر ایجاد گردیده است و با توجه به آماده سازی امکانات سخت افزاری و نرم افزاری لازم قادر است محدوده وسیعی از نیازهای متنوع صنایع کشور را به خانواده fastener بر اساس استانداردهای بین المللی UNI,ASTM , DIN , ANSI , ISO , BS تولید نماید .

همچنین این واحد تولیدی با دارا بودن حجم بالای مواد اولیه با گواهینامه معتبر در کلیه خانواده های فولاد ، آهن و استیل می تواند به عنوان یک تأمین کننده مناسب و توانا در سیستم شما وارد و کلیه نیازهای شما را رفع نماید. انواع استد بولت ، پیچ خشکه ، پیچ آهنی ، پیچ آلن ، پیچ خودکار ، پیچ سرمته ، پیچ فولادی ، پیچ و مهره نفتی و … از جمله محصولات ما می باشد .

 

برای خرید پیچ و مهره با شماره 02146079175 و  09122622139  تماس بگیرید .

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

مطالب پیشنهادی